مرکز تکارتراپی در کرج

کلینیک فیزیوتراپی ایرانمهر ، مرکز ارائه خدمات تکارتراپی در کرج می باشد که با بکارگیری متخصصین با تجربه و بهره مندی از دانش روز ، بالاترین میزان اثربخشی و رضایتمندی را برای مراجعین گرامی فراهم می آورد.

کلینیک فیزیوتراپی ایرانمهر ، طرف قرارداد با بیمه ها

✵ کلینیک فیزیوتراپی ایرانمهر مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات تکارتراپی در کرج
☎️  34255513 – 026
☎️  09123141246
🚩 آدرس و موقعیت کلینیک فیزیوتراپی ایرانمهر در مسیریاب ها ( کلیک کنید )

تکار تراپی چیست؟

تکار تراپی یک تکنیک جدید و پیشرفته در فیزیوتراپی است و در واقع تلفیقی از امواج رادیویی و الکتریکی(امواج رادیو فرکانس) می باشد. امواج این دستگاه دارای فرکانس های بالایی است که توسط دو نوع اپلیکاتور ( مقاومتی و خازنی) مورد استفاده قرار می‌گیرد، که نوع اپلیکاتور مقاومتی برای نواحی دارای تراکم استخوانی و نوع خازنی برای مناطق دارای بافت نرم و عضلانی است.
این دستگاه با ایجاد گرمای سطحی و عمقی باعث وازودیلاسیون عروق شده و با بالا بردن متابولیسم ناحیه درمان به کاهش التهاب و افزایش سلول های ترمیمی می انجامد. از طرفی با تحریک ترشح آندروفین به کاهش درد ناحیه درمان نیز کمک می‌کند.

از جمله موارد مورد استفاده از این دستگاه در فیزیوتراپی شامل:

اسپرین ها
بورسیت ها
توانبخشی پس از جراحی
آسیب های ورزشی (پارگی منیسک،رباط)
اختلالات تاندون و عضله
نوروپاتی ها
بهبود بافت اسکار
اختلالات مفاصل مثل آرتروز
اختلالات عروقی و لنفی
اختلالات ارتوپدی ناشی از اختلال اعصاب محیطی
توانبخشی ناحیه کف لگن
درد های مزمن و حاد
دردهای ستون فقرات
کانترکچر ( سفتی عضلانی)
تریگر پوینت

تکارتراپی در کرج
تکارتراپی در کرج

این دستگاه دارای انواع مختلفی از پروب می باشد:پروب های صفحه ای و مچی در پروب مچی، تراپیست مچ بندی را به دست خود وصل می کند تا ارتباط بین دستگاه و بیمار به طور مستقیم، با واسطه بدن درمانگر باشد که در این صورت می توان هم زمان از تکنیک های مختلف درمان دستی ازجمله آزاد سازی عضلات استفاده کرد .
از طرفی با استفاده از پروب های صفحه‌ای ثابت، می توان در ورزشکاران در حین انجام تمرینات ورزشی این دستگاه را به کار برد.

فیزیولوژی دستگاه:

تکار تراپی نوعی از تکنیک الکتروتراپی است که از امواج رادیوفرکانسی برای درمان بیماری های سیستم حرکتی از طریق اثر روی بافت های بدن به منظور کاهش زمان ریکاوری استفاده می کند.
در کل ابزار های دیاترمی رادیوفرکانسی از امواج بلند رادیویی تشکیل شده اند که از طریق اپلیکاتور های ثابت یا متحرک روی بافت های بدن اثر می گذارند.
به طور خاص، تکار تراپی از فرکانس های 0/5 تا 3 مگاهرتز تشکیل شده است. در این دستگاه انرژی از طریق اپلیکاتور ها وارد بدن می شود و سپس به مولد رادیوفرکانسی برگشت داده می شود.
همان طور که در بالا توضیح داده شد، دو نوع انرژی به بدن منتقل می شود:

خازنی و مقاومتی

نوع خازنی بیشتر در بافت هایی که دارای مقدار آب آنها زیاد است اثر می گذارد. مانند بافت های عضلانی، عروقی، لنفاتیک و سایر ساختار های بافتی که دارای درصد بیشتری از آب هستند.
نوع مقاومتی به طور عکس، روی بافت هایی که مقدار آب کمتری دارند و تراکم بافت سخت بیشتری دارند اثر می گذارد. مانند:استخوان ها، غضروف، تاندون،لیگامان ها وسایر بافت هایی که مقدار آب کمتری دارند.
این دستگاه، با انتقال انرژی به عمق، سبب می شود که بدون اثر جانبی روی بافت های سطحی مانند پوست ، در عمق بیشتری روی بافت اثر بگذاریم.
اثرات فیزیولوژیک این دستگاه روی بدن شامل: افزایش جریان خون و دما و افزایش سرعت هدایت عصبی در پوست، افزایش سنتز کلاژنو الاستیک در پوست، تغییرات ویسکوزیته بافت ها، تحریک تقسیم سلولی، مهار سنتز چربی ها، رپولاریته کردن غشا سلولی، افزایش عمق نفوذ سلولی، کاهش درد می باشد.
این دستگاه با استفاده از این اثرات سبب کمک به ریکاوری بافت ها پس از آسیب می شود.

تکار تراپی چیست؟
تکار تراپی چیست؟

کلینیک فیزیوتراپی ایرانمهر مرکز تکارتراپی در کرج  

در کلینیک فیزیوتراپی ایرانمهر که سابقه ای طولانی در انجام تکارتراپی در کرج – مهرشهر دارد ،  از دستگاه تکار Winback استفاده میشود ،اغلب بیماران در همان جلسه اول درمان کاهش قابل توجهی در علائم خود گزارش می کنند .
در درمان انواع دردها می توانیم از تکار استفاده کنیم . همچنین تکار تراپی در گرفتگی های عضلانی بسیار موثر میباشد. مدت زمان تکارتراپی معمولاً حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می باشد . حس خوشایند گرمای ملایم در عضو بیمار احساس میشود و هیچگونه دردی ایجاد نمیگردد. ممکن است در طول یک جلسه درمانی فیزیوتراپیست بنا بر نوع مشکل بیمار، هم از الکترود کپسیتیو و هم از الکترود رزیستیو استفاده کند.

Picture of کلینیک فیزیوتراپی ایرانمهـــر از سال ۱۳۸۵ تا کنون با کادری مجرب، در زمینه درمان بیماری های: ارتوپدی - نورولوژی - آسیب های ورزشی - روماتیسمی و ...  با ارائه برنامه های جامع توانبخشی در خدمت بیماران گرامی می باشد.

کلینیک فیزیوتراپی ایرانمهـــر از سال ۱۳۸۵ تا کنون با کادری مجرب، در زمینه درمان بیماری های: ارتوپدی - نورولوژی - آسیب های ورزشی - روماتیسمی و ... با ارائه برنامه های جامع توانبخشی در خدمت بیماران گرامی می باشد.